Tuesday, September 27, 2016

ÜKS MOTIVATSIOONIKIRI

Oled Sa mõelnud, milleks ja kellele on vaja motivatsioonikirja? Mida see tegelikult peaks väljendama? Kes seda loevad? Kes selle põhjal otsustavad? Kas Sinu mõte jõuab kohale? Ja kuidas näevad otsustajad Sind nende mõtete valguses? 
Vahel on nii, et kirjutaja ei suuda järgida asjalikku ja informatiivset joont, vaid kirjutab sisse ka kõik oma tunded. Toome täna Sinuni, kallis lugeja, ühe loo ja ühele tööandjale saadetud motivatsioonikirja, mis on küll täis emotsioone, ent see-eest üdini aus.   


Paar aastat tagasi lõpetas üks neiu Eestis kõik suhted ja ostis üheotsapileti soojale saarele.
 Et siis mõne nädala pärast naasta teadmisega, et kõigile ei sobi elu mujal. Et niisama reisimine ja võõrsil elamine-töötamine on kaks eri asja. Jätnud uue töökoha, uue elupaiga ja uued sõbrad, lendas neiu tagasi külma ja rõskesse Eestisse. Omas korteris oli üüriline, töökohta ja sissetulekut polnud. Perekond ja lähedased saavad oluliseks just sellisel eluperioodil.  
Kuni detsembri keskpaigani saatis neiu CV-sid laiali huupi ja hulgi, käis vestlustel ja osutus valituks mitmele töökohale. Aga see ei olnud see. Siis lõpetas neiu CV-de saatmise, ostis pudeli veini ja istus ühel õhtul iseendaga maha. Võttis valge paberi ja pliiatsi ning vaatas ausalt enda sisse ja endale otsa. Luges omi mõtteid, soove ja unistusi. Hommikuks oli pudel tühi ja paber täis. Neiu pani paberi rahakoti vahele ja jäi ootama. Kui siis mõni päev enne jõule tuli kõne, mis kutsus esialgu küll ainult vestlusele, teadis neiu kohe, et see töökoht on tema. See oli see: õige valdkond, õige keskkond, õige piirkond ja õiglane number kontol peale kuu lõppu. Ning lõputult võimalusi areneda ja teenida.  
Mõttes aega tagasi keerates meenus neiule motivatsioonikiri, mille ta sinna firmasse kandideerides CV-le oli lisanud. Mida Sina motivatsioonikirjast arvad? Jaga oma kogemusi, mõtteid ja soovitusi! 


Tere! Lugesin Teie kuulutust ning näole tuli selline mõnus muie. Antud kuulutus on minu jaoks hästi kirjutatud, sest see on noortepärane ja tekitas kohe tahtmise Teie ettevõttes töötada. Usun, et olen Teie ettevõttesse õige inimene. Iseloomult olen meeletult südamlik ja positiivne. Kui olen oma tuttavatelt küsinud, millega ma esimesel kohtumisel neile meelde jäin, siis enamus vastab, et oma naeratava olekuga. Sellest tulenevalt olen pälvinud endale hüüdnime Päike. Usun, et just minusugust inimest on Teile kontorisse vaja. Lisaks sellele olen nutikas, ettevõtlik ja kiire taibuga. Uue info kogumine käib linnulennult ning kui tekivad küsimused, siis kunagi ei karda küsida. Pigem olen uudishimulik ja tahan rohkem teada saada, selleks et edaspidi oleks kergem töötada. Samuti tekitavad teadmised enesekindlust ning müügitööd tehes on see oluline, sest oma töösse/teenusesse peab ise uskuma, et see edukalt maha müüa.  Minu loomuses ei ole sellist omadust nagu karjumine, mis tähendab seda, et pingelistes olukordades olen pigem vaikne. Tõmbun endasse ja teen kõik vajalikud tööülesanded ära ning ei lase teistel ennast segada. Iseendasse tõmbumine aitab keskenduda ning saavutada maksimaalsed tulemused. Tööd meeldib mulle teha nii meeskonnaga kui individuaalselt. Meeskonnas töötamine toob kolleegid üksteisele lähemale ning tekib mõnus ühtekuuluvustunne. Iseseisvalt töötamine annab aga võimaluse iseennast tõestada ning saavutada maksimaalsed tulemused.   
Loomult olen alati väga aktiivne olnud. Meeldib erinevaid üritusi organiseerida ning ka tööülesannete täitmisel võib mulle usaldada rohkem kui ettenähtud. Varasemates töökohtades on olnud olukordi, kus mulle usaldati ka juhipositsiooni tööülesandeid, sest olen tegemistes täpne ja kohusetundlik. Kõikidest kokkulepetest pean kinni, et minust sõltuvad asjad saaksid tehtud õigeks ajaks. Olen sügava sisemaailmaga inimene, kes alati analüüsib oma käitumist. Julgen otsa vaadata iseendale ja oma tegudele ning see on andnud mulle teadmised, kuidas elus paremini toime tulla. Tean, et suudan Teile vestlusel tõestada, et olen Teie jaoks õige inimene. 
Jään Teie tagasisidet ootama. 

Lugupidamisega,     MIS MÕTTEID SEE KIRI SINUS TEKITAS?KOMMENTAAR:
Selline motivatsioonikiri pälvib kahtlemata personalijuhi või värbamisspetsialisti tähelepanu. Veendumust, et just see ongi see “õige inimene”, koheselt ei teki, kuid uudishimu ja soov inimest vestlusele kutsuda tärkab küll. 
Triki teeb ära kirja algus, esimesed kaks lauset. Varjatud, peen kompliment värbamiskuulutuse koostaja aadressil häälestab koheselt heatahtlikkuse lainele. Pikk ja põhjalik eneseanalüüs võiks olla lugejale isegi tüütu, kui kirja autor ei põimiks nutikalt sisse viiteid, kuidas tema omadused ja iseloom tööandjale kasuks tulevad. 
Lihtne tõderohkem, kui teistest inimestest, oleme me huvitatud iseendast. Isegi siis, kui otsime endale uut töötajat. Kandidaat, kes tekitab värbajas rahulolu iseendaga ja seab meie vajadused esiplaanile, on suure tõenäosusega lõppvaliku nimekirjas. Eeldusel, et tegemist pole läbinähtava, labase meelitamise või lömitamisega.


Kommenteeris: KRISTEL JALAK, personalispetsialist

No comments:

Post a Comment